Mелем од гавеза, 50мл
Mелем од гавеза, 50мл
750.00рсд
Додатне информације
Тежина | 0.15 кг |
---|
Namena
Препоручује се за:
- реуматоидни артритис
- остеоартритис колена
- спондилозу
- ишијалгију
- болове у зглобовима и мишићима
- уганућа и ишчашења зглобова
- преломе
Не препоручује се код:
- алергије на било који састојак препарата
Sastav
Састав: екстракт корена гавеза (Symphyti radix), младих изданака бора (Pini turio), коре врбе (Salicis cortex) цвета суручице (Ulmariae flos), пчелињи восак, мед, етарско уље менте.
Гавез је вишегодишња полужбунаста биљка. Изразито лековита својства ове биљке испољавају се у многим сегментима. Зато је примена гавеза заиста разноврсна. Најзначајније лековито својство гавеза везано је за алантоин – основни састојак ове биљке, који подстиче раст ћелија у костима, везивном и поткожном ткиву. Управо због алантоина, гавез је један од најбољих лекова за зацељивање рана. Користи се нарочито у случају отеклина, хематома, прелома, уганућа, убоја, посттрауматских стања. Благотворно делује на реуматска обољења, ублажава болове у леђима и коленима, као и болове настале услед карпалног синдрома. Изузетан учинак гавез има и на проширене вене. Осим тога, у мелемима и кремама делује као емолијенс – даје спољашњим слојевима коже мекоћу и савитљивост, а делује и на хидратацију коже тиме што смањује испаравање.
Бор је четинар, распрострањен у шумским подручјима умереног појаса. Од давнина се користи у народној медицини у лечењу дисајних органа. Делује благотворно на искашљавање, користи се за лечење астме, бронхитиса, прехладе. Јача имунитет, побољшава варење, ублажава дијареју. Изражена антиинфламаторна и антиреуматична својства сврставају бор у природни лек за лечење реуматских обољења (артритис, гихт). Побољшава циркулацију и ублажава отоке око зглобова.
Суручица је лепа вишегодишња зељаста биљка са мирисним, белим или жућкасто-белим цветовима сакупљеним у збијене цвасти. Веома је добар диуретик. Ова биљка, као и бреза, утиче на излучивање мокраћне киселине упоредо са излучивањем течности. Због тога се користи за лечење реуматских обољења, а нарочито гихта. Осим тога, салицилна киселина, која настаје од састојака свежих цветова суручице, приликом сушења биљке, исто тако лековито делује у терапији гихта и реуматизма. Салицилна киселина утиче и на снижавање високе температуре и ублажавање болова.
Врба се препоручује код многих упалних стања, укључујући и реуматска обољења. Антиреуматска својства сврставају препарате од врбе у изузетна помоћна средства за ублажавање симптома хроничног артритиса и артроидног реуматизма. Главни састојак врбе – салицин, утиче на снижавање високе температуре и на ублажавање болова. Због салицина ова биљка се некада назива и „природни аспирин“. Због умирујућег дејства на нервни систем, врба се користи и као седатив.
Na~in upotrebe
Начин употребе:
2–3 пута дневно у танком слоју благо утрљати у кожу.
Начин чувања:
На тамном и хладном месту.