Мелем за вене, 50мл
Мелем за вене, 50мл
750.00рсд
Додатне информације
Тежина | 0.15 кг |
---|
Namena
Препоручује се за:
- проширене спољашње и унутрашње вене на ногама
- осећај бола и тежине у ногама услед поремећаја венске циркулације
- запаљење венских крвних судова ногу
Не препоручује се код:
- алергије на било који састојак препарата
Sastav
Састав: екстракт цвета невена (Calendulae flos), коре кестена (Hippocastani cortex), корена гавеза (Symphyti radix), надземног дела кокотца (Meliloti herba), ранилиста (Betonicae herba), златнице (Solidaginis herba), плода шипурка (Cynosbati fructus), листова чуваркуће (Sempervivi folium), пчелињи восак, мед, ментол.
Невен спада у наше познато народно и баштенско цвеће. Садржи многе корисне материје и има широк спектар деловања. Цвет невена делује као депуратив јер прочишћава крв. Помаже код чира на желуцу и дванаестопалачном цреву, пошто спречава запаљенске процесе гастроинтестиналне слузнице. Користи се за лечење хемороида и проширених вена. Највише се употребљава споља, у виду масти за кожна обољења, у лечењу екцема, чирева, акни, грубе и испуцале коже, оједа код беба и уопште свих упалних процеса коже.
Дивљи кестен је свима добро познато, лепо украсно дрво, које се може видети на сваком кораку. У лековите сврхе користе се кора, семе и цвет. Познат је пре свега као венотоник. Повећава тонус вена, па се користи за израду препарата за лечење проширених вена, хемороида, хематома, реуматизма и ишијаса. Добро је средство за скупљање капилара и заустављање крварења, отклањање отока, против упала и за јачање зидова крвних судова.
Гавез је вишегодишња полужбунаста биљка. Изразито лековита својства ове биљке испољавају се у многим сегментима. Зато је примена гавеза заиста разноврсна. Најзначајније лековито својство гавеза везано је за алантоин – основни састојак ове биљке, који подстиче раст ћелија у костима, везивном и поткожном ткиву. Управо због алантоина, гавез је један од најбољих лекова за зацељивање рана. Користи се нарочито у случају отеклина, хематома, прелома, уганућа, убоја, посттрауматских стања. Благотворно делује на реуматска обољења, ублажава болове у леђима и коленима, као и болове настале услед карпалног синдрома. Изузетан учинак гавез има и на проширене вене. Осим тога, у мелемима и кремама делује као емолијенс – даје спољашњим слојевима коже мекоћу и савитљивост, а делује и на хидратацију коже тиме што смањује испаравање.
Кокотац расте као коров. Има га свуда украј путева, њива, винограда, по пустим местима и редован је састојак сена. Делује на бубреге као средство за лучење мокраће и као антисептик. Користи се код кашља, бронхитиса и прехладе. За спољашњу употребу има примену у лечењу вена, хемороида, отеклих ногу, за испирање рана, очију и десни. Кокотац је веома добра пчелиња паша и средство за уништавање мољаца.
Ранилист је вишегодишња зељаста биљка широког спектра дејства. Цела је биљка, а посебно лишће, опорог, наљутог и непријатног укуса, без мириса, али веома медоносна. Због велике количине танина, у народној медицини вековима се употребљава за лечење рана, посекотина, убоја, опекотина, гнојних чирева, проширених вена, услед чега је и добила такав назив. Осим тога, користи се као тоник за јачање, делује противупално на гастроинтестиналну слузницу и неутралише желудачну киселину.
Златница је вишегодишња зељаста биљка која може да нарасте до једног метра. Насељава разне типове земљишта, у светлим шумама на стенама, падинама и ливадама високопланинских предела. Препоручује се код уролошких обољења (циститис, нефритис, камен у бубрегу или бешици), као диуретик, за ублажавање отока код реуматских обољења. За спољну примену препоручује се за испирање слузокоже уста и грла, као и за вагинална испирања код гљивичних инфекција Candidom albicans. Златница је биљка која поспешује зарастање рана, због чега налази примену у лечењу оштећења коже насталих као последица проширених вена.
Шипурак је трајан, дрвенаст и веома трновит жбун, који расте на необрађеним земљишту, по светлим шумама, поред путева и међа, по ливадама и пашњацима, од низија до планинских региона. Витаминска и лековита својства има недозрео и осушен плод, који се бере док је још тврд и наранџасто-црвене боје. Шипак је богатији витаминима од свих досад познатих природних извора. Због тога се нарочито препоручује реконвалесцентима, особама изложеним физичком и менталном напору, стресу, као и особама које пате од анемије. Активни састојци плода шипурка повољно делују на слузокожу органа за варење, тако да се примењује код лакших пролива. Присутне воћне киселине стимулишу мокрење. Осим тога, побољшава снабдевање ћелија кисеоником, јача зидове крвних судова и помаже код проширених вена. Користи се као освежавајуће средство за ревитализацију организма и јачање имунитета.
Чуваркућа је трајна, зељаста и месната биљка која подноси екстремну сушу, хладноћу и оскудна тла, због чега је и добила латинско име sempervivum што значи „увек жива“. Због противупалних и антисептичких својстава, чуваркућа је одличан природни лек за кожне болести, ране и опекотине. Помаже при лечењу упале гастроинтестиналне слузнице и јача отпорност организма. Благотворно делује на проширене вене, тако што смањује упалу и оток, затеже површину коже и враћа јој еластичност.
Na~in upotrebe
Начин употребе:
2 пута дневно (ујутро и пред спавање) благо утрљати у кожу у танком слоју.
Начин чувања:
На тамном и хладном месту.